(066)463-44-43

В Україні мають намір спростити видачу дозволів на роботи з підвищення енергоефективності

energopixabaycomskeeze650x410

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства має намір спростити процедуру надання дозволів на роботи з підвищення енергоефективності.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, наразі тривалість отримання зазначених документів займає близько року.

«Сьогодні енергоефективні заходи класифікуються як СС2/СС3, — пояснює він. — Нам важливо скоротити дозвільні процедури, щоб зменшити час впровадження проектів і час повернення грошей».

Енергосервісні компанії проводять роботи з підвищення енергоефективності за свій рахунок, а потім протягом декількох років повертають гроші і отримують прибуток за рахунок зниження споживання у модернізованих об’єктах, нагадав глава Мінрегіону.

«Ми проводимо переговори з Нацбанком і банківським сектором, аби підприємства мали змогу отримати кредитні кошти безпосередньо на свої рахунки по муніципальним договорами строком на 7-10 років, — розповідає він. — Це дало величезний поштовх до залучення інвестицій з банківського сектору у енергоефективність».

Завдяки впровадженню енергоефективних заходів у муніципальному секторі Мінрегіон розраховує скоротити річне споживання газу з 18 млрд куб. м до 10 млрд куб.м. Також відомство розраховує створити 75 тис. додаткових робочих місць.